Vytvořeno: 22. října 2020                                                 Text, grafické podklady : Maddeo CZ


Přesné neovlivnitelné vodoměry

STOP předělávání polohy instalace vodoměru kvůli přesnosti.

Máte vertikální polohu vodoměru?
Zřejmě jste se tedy museli smířit pouze s přesností metr. tř. B nebo ještě hůře s tř. A, případně dokonce předělat instalaci!

Měníme pravidla: Obecně totiž platí, že mechanické vodoměry, mají ve vertikální poloze nižší přesnost než v horizontální poloze. Teď už to tak NENÍ!


Společnost Maddeo CZ s.r.o. představuje inovativní přesný neovlivnitelný vodoměr řady SMARTm, který odpovídá přesnosti metrologické třídy C (dle EHS) v horizontální, ale i ve vertikální poloze nabídne vysokou přenost. Vodoměr má zaručený minimální průtok Q1=16l/hod-H, Q1=20 l/hod-V, od kterého již měří přesně v požadované toleranci dle vyhlášky. Vodoměr je schválen dle MID.

Už nemusíte předělávat! Máme pro Vás neovlivnitelný vodoměr s vysokou přesností ve vertikální poloze!

Bohužel není žádným tajemstvím, že vevertikálních instalací vodoměrů jsou rozdíly dokonce přes 40%. Je to dáno tím, že v těchto instalacích se při použití běžně dostupných a instalovaných vodoměrů dosahuje nejčastěji přesnosti odpovídající metr.tř. A dle EHS. Tedy minimální průtok je až při hodnotě 60 l/h! To znamená, že tyto vodoměry jsou na dnešní poměry, z hlediska ceny vody a možných dosahovaných přesností, velmi nepřesné.

S použitím přesných neovlivnitelných vodoměru PNV SMARTm Exkluziv, který má min. průtok Q1=16 l/h -H a Q1=20 l/h -H ve svislé, se dostáváme jen pouhou výměnou na 3x vyšší přesnost, a tím i na spravdlivé a přesné měření spotřeby vody i ve vertikální poloze! 


Přesný neovlivnitelný vodoměr SMARTm PNV Exkluziv

Vodoměr určený pro vertikální instalace nebo smíšené instalace vodoměrů.

Přesnost odpovídá metr. tř. C pro horizontální polohu, Q1=16 l/hod
Přesnost pro vertikální polohu, Q1=20 l/hod

neovlivnitelny vodomer maddeo

Bezkonkurenční výhody:

  1. Vodoměr PNV SMARTm Exkluziv je bez magnetické spojky s přesností odp. C dle EHS pro H polohu.
  2. Už žádné předělávání polohy instalace vodoměru, kvůli přesnosti.
  3. Ve vertikální poloze je přesnost až o 3x vyšší než u běžně používaných vodoměrů.
  4. Přesnost odpovídající metrologické tř. C pro horizontální polohu, Q1=16 l/hod, pro vertikální je Q1=20l/hod
  5. 100% neovlivnitelný vodoměr magnetem, konstrukce vodoměru je bez magnetické spojky
  6. Exkluzivní výrobek vhodný pro většinu vertikálních instalací v ČR nebo kombinovaných, vyroben v EU, Itálie.

Pozn.: pro vyjádření přesnosti vodoměru používáme stále zažité přesnosti vodoměru dle metrologických tříd přesnosti. Třída A byla nejméně přesnou a třída C nejpřesnější v případě bytových vodoměrů. Dnes jsou schvalovány vodoměry dle směrnice MID a přesnost je vyjádřena zaručeným minimálním průtokem Q1 (výpočet Q1=Q3/R).

Mohlo by Vám pomoci ...

Komplexní řízení bytových domů bez potřeby správce

..., který nemá právní odpovědnost a bez "horko těžko" zvoleného výboru s garancí výhodnější ceny a přenesení odpovědnosti na právníky, Samosprava-SVJ.cz

samospráva SVJ

Objednejte si Balíček vzorových dokumentů

pro SVJ nebo knihu jako Manuál pro předsedy SVJ v nové záložce ESHOP - Dokumenty pro SVJ

příručka předsedy SVJ

Proč volit přesné neovlivnitelné vodoměry SMARTm PNV Exkluziv?

Jedná se o mokroběžné vodoměry (tzv. přesné neovlivnitelné vodoměry SMARTm PNV) a mají výhodu spočívající ve vyšší přesnosti a díky přímému převodu bez magnetické spojky mají 100% odolnost proti případnému magnetickému ovlivnění, a robustní konstrukce poskytuje i úpravu antivandal.

Běžně je přesnost u jednovtokových vodoměrů v horizontální (vodorovné) poloze vyšší než ve vertikální (svislé) poloze.

V případě vodoměru SMARTm PNV Exkluziv Q1=16l/hod, Q1=20l/hod je přesnost vysoká jak pro horizontální polohu, tak i pro vertikální polohu instalace vodoměru.  Dozvědět se více o konstrukci vodoměrů.


Chcete se na něco zeptat? Rád Vám poradím. Zavolejte nám zdarma na 800 778 778.

Maddeo CZ s.r.o. – přesné vodoměry a měřiče tepla, služby pro SVJ, Pobřežní 249/46, 186 00 Praha 8

Rádi Vám poradíme a zpracujeme nabídku na vodoměry, linka zdarma 800 778 778, info@maddeo.cz

Více se dozvíte na níže uvedených webech.
www.maddeo.cz www.neovlivnitelnyvodomer.cz


Chcete vědět více? Zajímá Vás konkrétní nabídka? Nebo chcete jen poradit?
Linka zdarma 800 778 778, email info@maddeo.cz 
Maddeo CZ s.r.o., Pobřežní 249/46, 186 00 Praha 8


Jak to je s třídami přesnosti (D,C,B,A) u vodoměrů dle EHS ?

Pozn. 1: Je vhodné vědět, že z hlediska metrologie dříve existovaly 4 třídy přesnosti vodoměrů, a to nejméně přesná třída A, následuje B, C a nejvíce přesnou třída D (dle EEC 75/33).

A protože jsou tyto třídy přesnosti často využívány a prakticky zažity při porovnávaní vodoměrů, něco málo si připomeneme:

Nejméně přesnou je třída A (min. průtok od 60l/hod) – prakticky většina dřívějších vodoměrů s touto přesností začínala.

Nejčastější třídou byla a je B (min. průtok od 30l/hod) – je dávno překonaná. A proto doporučení je i tuto třídu přeskočit a nahradit za přesnější vodoměr.

Třída C (min. průtok od 15l/hod) – už několik let se na trhu objevují vodoměry, který se svými parametry blíží této třídě, nebo ji splňují. Navíc tyto vodoměry už dokáží o mnoho lépe měřit i v pásmu nízkých průtoků, a tak minimalizovat neměřené průtoky vody. Pokud si pořídíte vodoměry s těmito parametry, budete mít osvědčený nástroj pro snížení nežádoucích rozdílů mezi patním vodoměrem a součtem bytových vodoměrů. “Rozdíl v náměrech” je také největší problém, který zbytečně může prodražovat vodu, a zbytečně se s ním potýkají správci domů.

Třída D – prakticky se jedná o třídu, kterou splňují pouze ultrazvuková měřidla, ultrazvukové vodoměry, které jsou v současné době na hraně cenové dostupnosti, ale s dlouhodobého hlediska jsou výhodné. Volbou této třídy uděláte nejvíce z pohledu technických možností dostupných technologií.

Pozn. 2: Hodnoty v závorkách vyjadřují zaručený minimální průtok při nominálním průtoku Qn=1,5 m3/hod, například v horizontální poloze. Je nutné si uvědomit, že mechanický vodoměr má v horizontální poloze přesnost vyšší než ve vertikální, v které se projevuje vyšší tření.

Chcete vědět více, navštivte stránky www.NeovlivnitelnyVodomer.cz

Maddeo CZ s.r.o., Pobřežní 249/46, 18600 Praha 8, 
www.maddeo.cz, linka zdarma 800 778 778

logo maddeo nv.cz