Objednání dokumentů pro SVJ

Vzorové dokumenty, příručky, právní publikace, metodiky, zákony


Kniha jako Manuál pro předsedu SVJ 

Vydání: květen 2019

Slova autora: Manuál předsedy SVJ poskytuje výborům SVJ, ale i zájemcům o problematiku SVJ praktický návod, jak společenství spravovat, co kdy a jak dělat, jakým problémům se není třeba věnovat a co řešit přednostně.

příručka předsedy SVJ
 • Knihu jsme rozdělili podle jednotlivých tematických okruhů – například
 • Jak připravit shromáždění,
 • Jak zadávat zakázky,
 • Které zákony se na SVJ vztahují a co pro výbor znamenají,
 • Nejdůležitější dokumenty SVJ – stanovy, prohlášení vlastníka, domovní řád – co v nich mít a jak na jejich změny,
 • Napadení shromáždění,
 • Vymáhání povinností členů SVJ včetně vymáhání dluhů atd.

Speciální pozornost jsme při tvorbě knihy věnovali dotazům z praxe, které nám přicházely v průběhu posledních pěti let z řad SVJ a pokusili jsme se na ně v knize odpovědět tak, aby se podle odpovědí mohly rozhodovat i další výbory. Kniha obsahuje i vzory nejčastějších dokumentů a návody, jak postupovat v jednotlivých situacích. Ambicí knihy není popisovat SVJ a jednotlivé jeho aspekty v právní teorii, ale dát statutárům SVJ do ruky praktického pomocníka díky kterému se nebudou muset obracet na právníky a na anonymní diskusní fóra, na kterých se mohou dočkat rad, které je zavedou do ještě větších problémů. Velká pozornost je věnována tématu péče řádného hospodáře, které bohužel spousta firem zneužila k uplatňování klasické taktiky „vystraš a fakturuj“. V knize radíme co je nutné udělat pro dodržení tohoto požadavku a co už je nadbytečné a slouží pouze k tahání peněz z kapes SVJ.


Balíček kompletních vzorových dokumentů pro společenství vlastníků

Vydání: aktualizované vydání 2019

Obrací se na nás mnoho společenství vlastníků s tím, že mají v domech problémy s dlužníky. Chápeme, že je velice nesnadné takové dlužníky uhlídat a domoci se peněz náležících SVJ. A ve výsledku je pak výbor mnohdy nařčen, že vůbec takovou situaci dopustil. V mnoha případech však bohužel výbor nekoná, neví jak konat nebo koná pozdě. Přitom postup pro vymáhání dluhů je poměrně jednoduchý a není ani příliš časově náročný. Společenství těmito dokumenty ve většině případů ušetří za pomoc právníka.

Rozhodli jsme se proto ve spolupráci s naší partnerskou advokátní kanceláří vypracovat sadu vzorů dokumentů, které jsou pro vymáhání dluhů a kontrolu dlužníků potřeba. Tato sada dokumentů obsahuje jednoduchý a účinný návod, jak dluhy vymáhat, a zároveň obsahuje kompletní sadu vzorových dokumentů pro vymáhání dluhů, a to od začátku, až do konce procesu. Jednotlivé dokumenty jsou již předpřipravené a stačí pouze doplnit podrobnosti jako jméno dlužníka, dlužnou částku a podobně.

logo praktický rádce pro SVJ
 1. Návod, jak dluhy vymáhat
 2. Výzva dlužníkovi
 3. Předžalobní výzva
 4. Dohoda o splátkovém kalendáři
 5. Návrh na vydání platebního rozkazu
 6. Žaloba na dlužníka
 7. Návrh na nařízení exekuce

Dokumenty si můžete objednat jednotlivě, ale zároveň i jako výhodný balíček všech dokumentů najednou. V ceně je i základní pomoc a poradenství ze strany advokátní kanceláře


Chcete se na něco zeptat? Zavolejte nám: Mgr. Barbora Zimová , 601 222 819, redakce@radceprosvj.cz nebo nám napište

.

Aktuality

Online software pro samo-správu SVJ vyvinutý předsedy SVJ s hlídáním SVJ, Samosprava-SVJ.cz

samospráva SVJ

Objednejte si Balíček vzorových dokumentů pro SVJ nebo knihu jako Manuál pro předsedy SVJ v nové záložce ESHOP - Dokumenty pro SVJ

příručka předsedy SVJ

.

Služby pro bytové domy

Přehled služeb pro SVJ, BD, SBD

.

Mediální partner

portal svj info | společenství vlastníků

Probíhá aktualizace serveru SVJ-INFO.cz
Děkujeme za pochopení.

.

.

.

.

Objednání dokumentů a publikací

Vyberte si publikaci z uvedeného seznamu a vyplňte, prosím, pečlivě formulář. Po odeslání začneme pracovat na Vaši o objednávce, která Vám bude dodána poštou na Vaši adresu. Cena za doručení je 120 Kč. 

Seznam dokumentů, publikací*

O společnosti

logo praktický rádce pro SVJ

BMCO s.r.o.rádce pro SVJ Bára
vydavatel Praktického rádce pro SVJ
Pobřežní 249/46
Praha 8
186 00

www.radceprosvj.cz
redakce@radceprosvj.cz

Chcete se na něco zeptat?
Zavolejte mi, ráda Vám poradím.
Mgr. Barbora Zimová
601 222 819