Vytvořeno: 17.1.2017

logo smartmereni web

SMART měření s.r.o. – vodoměry a měřiče tepla za nízké ceny. 

Vodoměry a měřiče tepla vyměníme i ve Vašem bytovém domě

Společnost SMART měření s.r.o. se zabývá prodejem a montáží vodoměrů a měřičů tepla po celé ČR.

Osazují měřidla, která jsou osvědčená na našem trhu a zároveň poskytují v mnoha případech i vhodnou variantu pro splnění požadavku na přesnost nebo provádění dálkových odečtů.

Kontakt:
Redakce Praktického rádce pro SVJ

Potřebujete poradit? Napište nám nebo zavolejte:

redakce@radceprosvj.cz
601 222 819

Těšíme se na Vás 🙂


BYTOVÉ VODOMĚRY

Smartm

Bytové vodoměry SMARTm

Vodoměry klasické suchoběžné konstrukce jsou stále oblíbené pro svoji nízkou cenu, ale také je potřeba si uvědomit, že právě proto mají i nevýhody, jako je nízká přesnost nebo možné mechanické a magnetické ovlivnění. Lopatkové kolo vodoměru, které se otáčí vlivem proudění vody, přenáší pohyb přes magnetickou spojku do suchoběžného počítadla. I v případě tzv. “antimagnetické úpravy” nelze počítat s tím, že vodoměr bude antimagnetický, bude mít pouze zvýšenou antimagnetickou odolnost proti vnějšímu magnetickému poli.

Přesné neovlivnitelné vodoměry

Tyto vodoměry mají díky vodárenské konstrukci hned několik výhod. Nejvýznamnější je vyšší přesnost vodoměru, tzn. že vodoměr je schopen změřit i menší protečené množství vody než v případě klasických vodoměrů. Kvůli své konstrukci a vlivem tlaku vody, která vodoměrem protéká a je v celém objemu, nabízí úpravu antivandal. Vodoměr je tedy odolný proti mechanickému poškození a zároveň díky absenci magnetické spojky, která u této konstrukce není, je vodoměr 100% antimagnetický. Lopatkové kolo přenáší kroutící moment vyvolaný prouděním vody primo do počítadla bez magnetické spojky. U této konstrukce je důležité nezapomenout na utěsněné počítadlo, které Vám zaručí čitelnost v průběhu používání měřidla.

Vodoměr
ultrazvukový vodoměr Kamstrup SMARTm

Ultrazvukové vodoměry Kamstrup

Ultrazvukové vodoměry využívají ultrazvukový princip měření, který se vyznačuje kromě vyšší pořizovací ceny i velmi vysokou citlivostí v pásmu nízkých průtoků. Další výhodou je i vyšší spolehlivost v průběhu měřící periody a to proto, že konstrukce neobsahuje žádné rotující mechanické části. Vodoměry jsou vybaveny v základu i dálkovou RF komunikací. Jelikož ultrazvukový princip vyžaduje k provozu napájení, je vodoměr osazen baterií s životností a ž na 3 metrologické cykly. Lze řící, že se jedná o vhodnou variant v případě, pokud se rozhodnete pro přesné měření a dálkové odečty.

 


MĚŘIČE TEPLA

Poměrové indikátory

Poměrové indikátory nebo rozdělovače topných nákladů jsou osazovány na radiátory v bytech. Pomocí korekčních koeficientů se pomocí nich provádí rozdělení spotřeby tepla v domě mezi jednotlivé byty dle vyhlášky. Poměrové indikátory dříve byly trubičkové, později elektronické s jedním čidlem a poté s dvěma čidly. Jedná se o elektronické zařízení, které dík baterii nabízí až 10 letý provoz.

 Teplotní senzory

Denostupňová metoda, neboli tzv. gradenová využívá ke stanovení spotřeby v bytech vnitřní teplotu, díky které se poté stanoví denostupně. V případě této metody je používán princip, že dva stejně velké byty o stejné pokojové teplotě budou mít stejnou platbu za teplo. Teplotní senzory se umísťují na zeď a data jsou bezdrátově předávána pomocí komunikaci 868 MHz. Naměřené hodnoty jsou zobrazovány v online aplikaci.

Smartm

Kompaktní měřiče tepla

Kompaktní měřiče tepla se používají všude tam, kde jsou oddělené bytové okruhy pro vytápění. Převážně se jedná o nové bytové domy. Sestavě měřiče tepla se skladá z průtokoměrné části, kterou je vodoměr. Vodoměr může být konstrukce s lopatkovým kolem nebo využívající ultrazvukový princip měření. Dále je potřeba v okruhu snímat teplotu na přívodním a vratném potrubí. K vyhodnocování, měření a zobrazovaní slouží počítadlo, které je buď otočné přímo nasazené na vodoměru nebo je oddělitelné s možnosti zavěšení, přišroubování na zeď mimo těleso vodoměru. Zobrazování naměřených hodnot je převážně v jednotkách kWh nebo GJ.

Čeká Vás čas výměny vodoměrů nebo měřičů tepla?

Napište nám poptávku na poptavka@SMARTmereni.cz nebo nám zavolejte na 734 346 934.

Rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodné variant pro Váš dům.

logo smartmereni web

SMART měření s.r.o.

Javornická 1581/4

516 01 Rychnov nad Kněžnou

mobil: 734 346 934

web: www.SMARTmereni.cz

email: poptavka@SMARTmereni.cz