Ohlasy čtenářů Praktického rádce pro SVJ

Dobrý den,

dnes jsem byl opravdu příjemně překvapen, když jsem po otevření poštovní schránky našel publikaci "Praktický rádce SVJ". Mohu Vám potvrdit, že dopracovávat se k ověřeným a správným informacím, v dnešní době zcela nezbytných pro kvalitní činnost výboru, je skutečně časově náročná činnost, která pak ubírá z jiných oblastí. Myšlenka vydávat praktického rádce je k nezaplacení a zasluhuje poděkování i obdiv.

Neznám podle jakého klíče se realizuje distribuce této publikace, ale po přečtení několika článků musím říci, že máme zájem pravidelně dostávat  Vaši publikaci. Zaměření prvního čísla je velice aktuální a dokládá, že záměr vydávat rádce pro výbory SVJ byl uchopen velice zdařile.

Všiml jsem si, že v prvním čísle je uvedeno "Neprodejné", ale v tak kvalitním provedení sestavení, tisk a distribuce publikace něco stojí. Budou další čísla za poplatek? Protože ani tato skutečnost by nás neodradila od zájmu o další vydání.

Ještě jednou děkuji jménem našeho výboru a k Vaší zodpovědné práci přeji hodně dobrých nápadů i úspěchů.

Ing. Ladislav Truchlík

předseda výboru


Vážení

Vyslechl jsem Vaše přání o dotazy a předkládám tento problém.

Proběhla v našem bytovém domě pravidelná revize plynových zařízení. Ve zprávě je zapsáno - cituji " zajistit patřičnou provzdušnost plastových oken odebráním těsnění viz.technická zpráva, do odstranění závad navrhuji zařízení odstavit z provozu".Do dneška jsem předpokládal že se dávají plastová okna právě kvůli těsnosti.Nakonec i nově průkaz energetické náročnosti budovy toto předpokládá.A teď babo raď jak z toho ven bez ztráty kytičky.Jaký je pohled odborníků?

S pozdravem ať se Vám daří Miroslav Bartoš , Česká Třebová


Zateplováni:

Náš bytový dům byl zateplen již v roce 2001. Obálka vnějších stěn byla provedena izolací pouze 8 cm.

Dosáhli jsme tím až 50% úspor tepla. Později zateplovaly domy v okolí (izolace 12 – 15 cm), dosáhly o 15 – 20 % lepších hodnot. Jedna firma nám poradila, abychom starou obálku strhli a zateplili dům tlustější izolací. To se nám jeví jako neekonomické.

Můžete nám poradit, jak můžeme zvýšit úspory na teple (CVT)?

Co např. vnitřní izolace? Pokud je to schůdné, jakou max. sílu můžeme použít?

Děkuji za radu. S pozdravem Ing. Miroslav Ondra


Zdravím do Prahy!

V těchto dnech se  mi dostal do rukou "Praktický rádce pro SVJ".

Oceňuji jak obsah, tak i celkovou úpravu a mám za to, že konečně někdo pro SVJ udělal dobrý čin. V mnoha případech snad naplní to,co má v názvu,být dobrým rádcem či pomocníkem.

Jde pouze o to, aby Vám nedošly prostředky a rádce docházel do rukou těm, kterým dojít má.

S přáním všeho dobrého

 

PhDr.Jiří Rufer Břeclav

předseda SVJ


...další připravujeme

Mediální partner


Získat rádce e-mailem

Vaše osobní údaje (e-mail, jméno, telefon) budeme (BMCO s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti služeb pro bytové domy v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů