Vytvořeno: 20.2.2017

Neovlivnitelné vodoměry


Řešíte každý rok otazníky ohledně spotřeby vody?
A přitom každým rokem se situace opakuje?
Udělejte to, co již stovky SVJ po celé ČR a funguje jim to!

Už 10 let pomáháme uživatelům bytů v bytových domech nedoplácet zbytečně za sousedy.


Komu pomáháme při měření vody v bytech pomocí vodoměrů?

Každý bytový dům má svá specifika počínaje obyvateli a technickým stavem rozvodů konče. Proto v zásadě naše pomoc při řešení problémů bytových domům je rozdělena do dvou skupin. Jde nám o to, abychom pro každý bytový dům našli to nejlepší vyřešení problému nebo požadavku a přitom s ekonomickou výhodností v průběhu celých 5 let, tedy po dobu platnosti ověření vodoměru.

logo maddeo_nv

Do první skupiny bytových domů, SVJ řadíme ty domy, u kterých je roční rozdíl mezi součtem bytových vodoměrů a patním vodárenským vodoměrem větší než 10%, a tím se obyvatelům zbytečně prodražuje jednotková cena vody, bez ohledu na to, kdo nebo co to způsobilo. Tato skupina je zároveň nejpočetnější, protože nebezpečné rozdíly jsou téměř všude.

Nicméně jak si můžete všimnout, je zde hranice s rozdílem 10%! Nikoliv rozdíl 20-25%, který je zcela mylně zažit a účelně šířen jako hranice pro “nic nedělání”. Asi nikomu z nás by se v obchodě nechtělo platit navíc o 25%, než nám namarkují na pokladně. Tak to nedělejme ani u spotřeby vody! Rozdíl 10% je pro nás impuls, že máme tento problém, v zájmu všech obyvatel v domě, vyřešit.

Druhá skupina bytových domů, SVJ je ta, která má tento rozdíl menší než 10%. Sem se řadí převážně domy s menším počtem bytů. Prakticky se jedná o domy, kde ale může díky malému počtu bytů velice rychle rozdíl narůst, třeba náhradou za “vychytralého” nájemníka. To proto, že jeden byt má větší podíl na spotřebě než je tomu u první skupiny.

Jak to uděláme, abychom pomohli snížit rozdíl u domů s 10% a více?

V průběhu 10 let, kdy provádíme instalace a výměny vodoměrů jsme zjistili, že problém je právě v samotném bytovém vodoměru. Proto jsme začali jako první nahrazovat klasické vodoměry za přesné neovlivnitelné vodoměry. Vyznačují se odlišnou konstrukcí než klasické vodoměry a díky tomu jsou přesné a neovlivnitelné. Výsledky v bytových domech nám potvrzovaly a potvrzují, že tato náhrada za osvědčené vodoměry je tou pravou cestou v boji proti ovlivňování náměrů a vychytralosti různých nájemníků. Navíc v instalaci používáme i zpětné klapky, které od nás bytový dům získá výhodně. Vodoměry jsou zároveň připravené pro vložení rádio modulu pro dálkový odečet stavu z chodby nebo přes internet.

Co děláme v domech s rozdílem do 10%, pokud vůbec je?

U druhé skupiny bytových domů, SVJ s rozdílem do 10% to řešíme s ohledem na současný stav. Rozdíl do 10% je naprosto skvělý výsledek vzhledem ke zkušenostem z terénu. Uvedeme příklad: 36 bytový dům s vertikální- mi rozvody, tedy instalací vodoměrů ze shora dolů, v metr.tř A dosahuje zcela běžně 35-43% rozdílů. Pozor na to! Takže pokud dům má do 10% rozdílu, můžeme osadit klasické vodoměry nebo pochopitelně osadit přesné neovlivnitelné měření, protože je stále lepší problémům předcházet, než je pak zbytečně řešit.

Chcete vědět více? Zajímá Vás cena nebonabídka? Chcete poradit?

Linka zdarma 800 778 778, email info@maddeo.cz , pro Vaši poptávku.

Maddeo CZ s.r.o., Pobřežní 249/46, 186 00 Praha 8

Více se dozvíte na níže uvedených webech.

www.maddeo.cz
www.neovlivnitelnyvodomer.cz

REFERENCE

Dobrý den pane Myšáku, náměty teď momentálně nemáme, ale musím Vám napsat, že s Vaší firmou jsem byla maximálně spokojena, jednak s provedením výměny vodoměrů a jednak v nedávné době řešením reklamace ohledně kapající trubky u vyměněného měřice. Oprava proběhla to v týž den, kdy jsem Vám do sídla firmy zatelefonovala, Vaši zaměstnanci byli velice vstřícní a ochotní, což se, bohužel, dnes už jen tak nevidí. Na vaši firmu vždy podám jen samé dobré reference. Děkuji a přeji Vám příjemný den.

Kontakt:
Redakce Praktického rádce pro SVJ

Potřebujete poradit? Napište nám nebo zavolejte:

redakce@radceprosvj.cz
601 222 819

Těšíme se na Vás 🙂

Mediální partner


Hlavní partneři projektu


logo maddeo_nv
vodoměry smartm

Více se dozvíte na lince zdarma 800 778 778, na emailu info@maddeo.cz nebo webech, kam můžete směřovat své poptávky.

Maddeo CZ s.r.o., Pobřežní 249/46, 186 00 Praha 8

REFERENCE

Dobrý den, pane Dyntero, chtěl bych tímto poděkovat za vaše služby a pochválit práci Vašeho montážníka pana Mariela – pracoval rychle,vstřícně vůči nájemníkům a než jsem se nadál, bylo vše hotovo. Děkuji a přeji všem pěkný den a hodně spokojených zákazníků.

Ota Vitouš Karlova 737/80, Brno

Akce výměny vodoměrů proběhla neuvěřitelně hladce! Ještě jednou děkuji pracovníkům Vaší firmy za naprosto profesionální přístup. Profesionální nejen profesně ale i lidsky. Děkuji.

Josef Miřejovský Společenství vlastníků Pardubice

Přesný neovlivnitelný vodoměr SMARTm PNV C+ vychází z vodárenské konstrukce vodoměru, která díky své spolehlivé a osvědčené konstrukci nabízí hned několik důležitých výhod, a to zejména:

  • vodoměr dosahuje velmi vysoké přesnosti, která překonává metrologickou třídu C dle EEC 75/33
  • zaručený minimální průtok je 12,5 l/hod, tzn., že od této hodnoty průtoku vodoměr měří v požadované toleranci dle vyhlášky
  • jedná se v současné době o nejpřesnější vodoměr této konstrukce
  • má úpravu ANTIVANDAL a obsahuje tlakové minerální sklo
  • je zcela magneticky NEOVLIVNITELNÝ (konstrukce neobsahuje magnetickou spojku)
  • umožňuje dálkové radio odečty vodoměrů

Pozn. 1: Je vhodné vědět, že z hlediska metrologie dříve existovaly 4 třídy přesnosti vodoměrů, a to nejméně přesná třída A, následuje B, C a nejvíce přesnou třída D (dle EEC 75/33).

A protože jsou tyto třídy přesnosti často využívány a prakticky zažity při porovnávaní vodoměrů, něco málo si připomeneme:

Nejméně přesnou je třída A (min. průtok od 60l/hod) – prakticky většina dřívějších vodoměrů s touto přesností začínala.

Nejčastější třídou byla a je B (min. průtok od 30l/hod) – je dávno překonaná. A proto doporučení je i tuto třídu přeskočit a nahradit za přesnější vodoměr.

Třída C (min. průtok od 15l/hod) – už několik let se na trhu objevují vodoměry, který se svými parametry blíží této třídě, nebo ji splňují. Navíc tyto vodoměry už dokáží o mnoho lépe měřit i v pásmu nízkých průtoků, a tak minimalizovat neměřené průtoky vody. Pokud si pořídíte vodoměry s těmito parametry, budete mít osvědčený nástroj pro snížení nežádoucích rozdílů mezi patním vodoměrem a součtem bytových vodoměrů. “Rozdíl v náměrech” je také největší problém, který zbytečně může prodražovat vodu, a zbytečně se s ním potýkají správci domů.

Třída D – prakticky se jedná o třídu, kterou splňují pouze ultrazvuková měřidla, ultrazvukové vodoměry, které jsou v současné době na hraně cenové dostupnosti, ale s dlouhodobého hlediska jsou výhodné. Volbou této třídy uděláte nejvíce z pohledu technických možností dostupných technologií.

Pozn. 2: Hodnoty v závorkách vyjadřují zaručený minimální průtok při nominálním průtoku Qn=1,5 m3/hod, například v horizontální poloze. Je nutné si uvědomit, že mechanický vodoměr má v horizontální poloze přesnost vyšší než ve vertikální, v které se projevuje vyšší tření.

Maddeo CZ s.r.o., Pobřežní 249/46, 18600 Praha 8, 
www.maddalena.cz, www.maddeo.cz, linka zdarma 800 778 778