Článek uveřejněn dne 14.08.2017

MY ČISTÍME – VY ŠETŘÍTE


Rizika spojená s  nedostatečnou údržbou topení

Nejste spokojeni s výkonem Vašeho otopného systému? Zdá se Vám, že otopná tělesa  ve Vašem domě nehřejí jak by měla?

Při inspekci budov se ukázalo, že otopné soustavy (potrubí i otopná tělesa) jsou ve špatném technickém stavu, nezřídka kritickém. Systémy jsou staré 20, 30 i více  let a bohužel trpí řadou poruch a neduhů, což se týká zejména vnitřích povrchů otopné soustavy . Otopná soustava je ucpaná, topná tělesa nehřejí stejnoměrně apod. Tím se zkracuje životnost otopného systému, snižuje se jeho účinnost, zvyšují se tepelné ztráty, zhoršuje se přestup  tepla z radiátoru do vytápěného prostoru, zvyšuje se výkon čerpadel  , zvyšují se náklady na vytápění a vytápění se stává neefektivním. Teplo se zkrátka „prodražuje“. Při odborném rozboru příčin zásadně převládá tvorba vodního kamene, korozních produktů a špatná údržba systému. Koroze na vnitřní ploše  může výrazně přispět  k lokální poruše otopné soustavy a případné havárii. Velké problémy způsobují kaly, které se usazují jak v potrubí, tak v otopných tělesech. I malé množství kalů dělá velké problémy. Ucpávají se regulační ventily, oběhová čerpadla , tepelné výměníky aj. Úsady v radiátorech a potrubí působí jako tepelná izolace, snižují  schopnost přestupu tepla a tím následně schopnost účinně vytápět místnosti. Topení se tak stále víc prodražuje. Každý očekává, že jeho topný systém bude v bezchybném provozu dlouhou dobu, ale opak je pravdou.

Výrazných úspor za vytápění je možné docílit nejen zateplením domu. Často se zapomíná na to, jak důležitou roli hraje v tomto ohledu perfektně seřízená a udržovaná topná soustava. Řešením  je důkladné chemické vyčištění celého topného systému, které odstraní bez demotáže radiátorů veškeré druhy usazenin z otopných soustav, obnoví provozuschopnost a prodlouží životnost soustavy. Čas, výsledky, zkušenosti a reference potvrdily dnes již nezpochybnitelný význam programu chemického čištění vnitřních povrchů otopných soustav a systémů.

Aby  byl výsledek  vyčištění celého topného systému co nejefektivnější,  je rozhodujícím faktorem k dosažení žádoucích výsledků výběr zhotovitelské firmy.

Proč je společnost  Finex Technology  s.r.o.  tím nejžádanějším obchodním partnerem v chemickém čištění otopných systémů v panelových a bytových domech???

Jsou to zejména dlouholeté zkušenosti a spousty realizovaných zakázek, špičkový výkon, garance výsledku, spousty referenci  a spokojených klientů , kteří mohou osobně potvrdit účinnost čištění a způsob provádění prací. To jsou nejlepšími argumenty pro úspěšné navazování dalších obchodních příležitostí.

  • Chcete ušetřit za vytápění?

Přesvědčte se sami o účincích našeho systému chemického čištění. Nechte si od nás vyčistit otopný systém a o výsledku se přesvědčíte při následujícím vyúčtování energií. Umíme zvýšit účinnost Vašeho  otopného systému. Zaručujeme 100% servis a profesionální přístup.

  • Umíme odstranit úsady v otopném systému

Odstraněním úsad zvýšíme účinnost vytápění . Platí, že čím je otopný systém starší, tím větší úspory po vyčištění dosáhnete. Pamatujte, že topit se dá i úsporně.

Před čištěním                                                   Po vyčištění

Přesvědčte se sami o účincích našeho systému chemického čištění. 

Zaručujeme 100% servis a profesionální přístup.
NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT

FINEX TECHNOLOGY s.r.o.

U Libeňského pivovaru 8, 180 00 Praha 8

Kontakty:

Tel.: +420 602 361 032, +420 777 123 227

E-mail: vitek@finextechnology.cz, info@finextechnology.cz

Web: www.finextechnology.cz

 

finex-chemické čištění topení

Profesionální, ekologicky šetrné čištění otopných systémů,
vodních a technologických soustav.


Zadat POPTÁVKU a získat nabídku zdarma

Na základě spolupráce s řadou našich i zahraničních odborných firem, vlastních technologií i praktických servisních zkušeností

 

Poskytujeme komplexní služby

 

Čištění vnitřních povrchů

otopných, chladících, průmyslových i energetických zařízení

Názorné ukázky čištění

Před čistěním

Po čištění


Kontakt:
Redakce Praktického rádce pro SVJ

Potřebujete poradit? Napište nám nebo zavolejte:

redakce@radceprosvj.cz
601 222 819

Těšíme se na Vás 🙂


Hlavní partneři projektu


vodoměry a měřiče tepla