Nejefektivnější způsob využití FVE pro bytové domy je „výroba“ teplé vody. A navíc Vám celou FVE zainvestujeme!

Tento způsob využití fotovoltaické elektrárny je z principu vhodný pouze pro bytové domy, které mají vlastní plynovou kotelnu nebo tepelné čerpadlo.

Praktický rádce pro SVJ spolupracuje řadu let s českou společností, která má za sebou již 30ti letou zkušenost v oboru výroby tepla pro bytové domy. V současnosti se zabývá i projekcí a výstavbou FVE pro SVJ.

zve pro TUV

Co Vás FVE pro bytový dům bude stát?

 • 1
  Výstavbu FVE zafinancujeme z vlastních zdrojů a za 15 let Vám ji převedeme za 1 Kč.
  Po dobu 15 let se vám budeme starat o FVE a budeme pro vás vyrábět TUV, vy budete platit obvyklou cenu za dodávku TUV. Po 15 letech vám technologii FVE převedeme za 1 Kč do vašeho vlastnictví.
 • 2
  Výstavbu FVE si uhradíte z vlastních zdrojů SVJ. My vám ji budeme servisovat a monitorovat pro nejvyšší možný užitek.
 • 3
  Nebo nám „jen“ pronajmete střechu a ostatní spolu dojednáme.

Na střechu domu se vhodně umístí fotovoltaické panely. Jejich rozmístění a ukotvení bude dáno projektovou dokumentací se statickým posudkem únosnosti střechy atd. Poté se vhodným postupem instalují kabely až do místa, kde bude umístěno technologické zařízení FVE, jako jsou střídače, rozvaděče a další pomocná zařízení v souladu s projektem pro dodržení všech nezbytných zákonných opatření.

Projektová dokumentace je nezbytná!

Dle zkušeností se ukazuje, že návrh umístění panelů s ohledem na zatížení střechy je jedním z nejdůležitějších bodů, který nelze zlehčovat.

Vždy proto doporučujeme vyhotovení řádné projektové dokumentace, která řeší statickou únosnost střechy, hromosvody a další důležité požadavky.

Bohužel se setkáváme i s tím, že hromosvody nemají revize nebo jsou absolutně nevhodné pro kombinaci s FVE a musí se upravit dle platné legislativy a požadavků pro instalaci FVE. V tomto případě jsou to i desítky tisíc korun, u větších domů dokonce i přes sto tisíc korun další investice.

Co máte udělat, pokud máte zájem?

Každý bytový dům je pro instalaci FVE téměř originál už jen z hlediska geografického umístění, technologického vybavení kotelny, spotřeby TUV apod. Proto nelze poskytnout přesnou cenu jen na základě poptávky, ale je nutné objekt navštívit, projít, zhodnotit a navrhnout řešení přímo pro daný objekt.

Nicméně jsme schopni Vám poskytnout odhad ceny, která ale nebude zahrnovat nezbytné nutné úpravy jako je únosnost střechy, hromosvody a případně další. To bude upřesněno vždy až projektem. 

Pošlete nám poptávku a my Vám předložíme odhad ceny pro výstavbu FVE pro výrobu TUV. Pokud se poté rozhodnete znát přesnou cenu, budeme pokračovat zhotovením projektu pro výstavbu FVE pro výrobu TUV.

V současné době tuto službu poskytujeme převážně pro oblast Prahy a Středních Čech.

V tuto chvíli montujeme a zajišťujeme provoz a servis FVE především pro Prahu a blízkém okolí (dojezdová vzdálenost od Prahy do cca 1 hodiny).

Poptávkový formulář na FVE pro výrobu TUV

Prosíme o vyplnění formuláře níže, abychom Vám mohli zpracovat orientační nabídku s řešením FVE pro výrobu TUV ve vašem domě.

Typ zdroje*

Vaše osobní údaje (e-mail, jméno, telefon) budeme (BMCO s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem zasílání redakčních emailů se zajímavým obsahem z oblasti služeb pro bytové domy v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. zpracováním osobních údajů


Kontakt

logo praktický rádce pro SVJ

BMCO s.r.o.
vydavatelství, poradenství
Pobřežní 249/46
186 00 Praha 8

www.radceprosvj.cz
redakce@radceprosvj.cz

Chcete se na něco zeptat?
Zavolejte mi, ráda Vám poradím.
Mgr. Barbora Zimová
601 222 819

rádce pro SVJ Bára