Služby pro SVJ

plynová kotelna svj

Studie úspor ZDARMA

pro odpojení od CZT a vybudování vlastní kotelny
plyn studie

Levný plyn a elektřina

Nová služba Rádce SVJ
redakce radce SVJ BMCO

Pojištění výboru SVJ

Nová služba Rádce SVJ
průkaz PENB SVJ

Průkaz PENB - sleva

Ověřená výhodná služba
Pojištění byt. domu

Stanovy SVJ dle nového OZ

Víte, že podle zákona č. 304/2013 Sb., §104 hrozí při nedodržení mít stanovy dle NOZ do 31.12.2016 pokuta až do výše 100 000 Kč?


Zajistíme stanovy SVJ podle nového OZ a domovní řád:

Redakce Praktického rádce pro SVJ pro Vás připravila tyto stránky, které jsou určeny pro všechny, co mají zájem o nové stanovy SVJ od 1.1.2015 dle nového OZ a případně i domovní řád. V této oblasti spolupracujeme s renomovanou právní kanceláří, která je pro Vás jistotou kvalitně a správně zpracovaných nových stanov SVJ dle nového OZ.

  1. Vypracování nových stanov SVJ dle nového OZ na míru, více informací
  2. Zhotovení domovního řádu, více informací

Vyvarujte se chyb a zbytečných tahanic! Víme, jak na to!

ZDARMA získejte 10 důležitých bodů, jak neudělat chybu při změně stanov SVJ, která Vám sváže ruce!

  1. Jak spávně zakotvit do stanov SVJ dle nového OZ řešení situace s dlužníky
  2. Informace o tom, jak přesně vymezit, kdy rozhoduje výbor a kdy shromáždění  
  3. Jak neudělat chybu, dejte si pozor na vzorové stanovy SVJ
  4. Upravte rozhodování per rollam a jednotlivá kvora                                               

Získejte všech 10 důležitých bodů s podrobným postupem.

Poptávka stanovy SVJ

Pomůžeme Vám 601 222 819

Kontakt:
Redakce Praktického rádce pro SVJ
redakce@bmco.cz

Potřebujete poradit? Zavolejte.
601 222 819

rádce pro SVJ

Hlavní partneři projektu

logo Maddeo CZ - služby pro bytové domy
finex-chemické čištění topení
čsob
ac heating

1. Nové stanovy SVJ dle nového OZ

Vaše nejčastější otázka - Potřebujeme notáře ke schválení stanov SVJ dle nového OZ do 31.12.2016?

Došlo ke sjednocení a vše je již jasné!

Dne 28. 7. 2015 bylo vydáno Usnesení Vrchního soudu v Praze, sp.zn.7 Cmo 79/2015, podle kterého není potřebný notářský zápis o změně stanov u těch SVJ, jejichž stanovy notáře při své změně přímo nevyžadují. Tento přelomový judikát přijala valná většina rejstříkových soudů a souhlasně se k němu staví i Ministerstvo pro místní rozvoj. 

Do nedávna byl tedy závěr POUZE téměř jasný - že společenství vlastníků, které vzniklo podle zákona o vlastnictví bytů, nemusí ani podle § 564 občanského zákoníku své stanovy měnit formou notářského zápisu, pokud ani u původní úpravy jeho vnitřních poměrů tato forma ze zákona nezbytná nebyla, tedy pokud se podle § 1 vl. nař. č. 371/2004 Sb. do doby schválení stanov společenství právní poměry již vzniklého společenství vlastníků řídily vzorovými stanovami a pozdější změny stanov SVJ již byly prováděny zcela bez účasti notáře (pokud formu notářského zápisu vlastní stanovy nepovinně nevyžadovaly). Praxe například Vrchního soudu v Olomouci byla však jiná a naopak notáře zatím vyžadovali. Všichni tedy vyčkávali na sjednocující judikát Nejvyššího soudu.

Velké zjednodušení pro společenství nyní přinesl i Vrchní soud v Olomouci. Podle jeho rozhodnutí č. 8 Cmo 202/2016 musí mít formu notářského zápisu pouze rozhodnutí o změně stanov společenství vzniklých ode dne 1. ledna 2014, nikoliv však společenství dříve vzniklých. Tuto informaci by v současnosti měly mít k dispozici již i rejstříkové soudy. Dle našich informací tedy budou jednotlivé rejstříkové soudy (tedy i KS v Brně a Ostravě) postupovat tak, že notářský zápis již nebude u těchto SVJ vyžadován. Společenstvím tak stačí svolat klasické shromáždění a změnit na něm stanovy.

JUDr. Richarda Schwarz
Advokátní kancelář Nemeth, Schwarz & partneři


Poptávka - stanovy SVJ dle nového OZ

Sleva PRODLOUŽENA do 01.06.2017 v částce 2000 Kč

Na úpravu stanov SVJ máte ještě čas, ale abyste nezmeškali začátek akce pro stanovy SVJ dle nového OZ za výjimečné ceny, zadejte Váš e-mail. Pošleme Vám nabídku a další informace, které potřebujete vědět k novým stanovám SVJ, nebo se podívejte níže, kde naleznete nejen ceny ale i rychlý objednávkový formulář.

A proč využít právě nás, co získáte?

  • získáte garanci právní správnosti stanov SVJ
  • stanovy SVJ budou "sestavené" přímo pro Vaše potřeby
  • dlouholeté zkušenosti právní kanceláře s přípravou stanov SVJ

Kontakt:
Redakce Praktického rádce pro SVJ
redakce@bmco.cz

Potřebujete poradit? Zavolejte.
601 222 819

rádce pro SVJ

2. Domovní řád společenství vlastníků

Co je nutné v domovním řádu upravit?

 

Pokuty v domovním řádu? Více informací o domovním řádu se dozvíte tady

 
 

Jak přizpůsobíme stanovy SVJ dle nového OZ?

Mnozí čtenáři nám píší do redakce dotazy na téma Zákon 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen jako nový občanský zákoník) a jeho implementace pro SVJ. Co se pro stávající SVJ mění? Jak mají vypadat stanovy SVJ od roku 2014? Jak se bude hlasovat na shromáždění, kolik je třeba přítomných pro zdárné hlasování, kolik procent hlasů je potřeba ke schválení toho a onoho? Více informací o přizpůsobení stanov SVJ získáte zde


Stanovy SVJ dle nové OZ

A jak to u nás funguje?

 

Funguje to tak, že nám pošlete objednávku, například tady níže přes náš objednávkový formulář, kde si vyberete, zda chcete přepracovat stávající stanovy SVJ nebo vytvořit zcela nové stanovy pro SVJ, a zda k tomu budete chtít i domovní řád, více o domovním řádu.

Zároveň si můžete níže vybrat i možnost zadání stanov na rejstřík, tedy po vytvoření/přepracování stávajících stanov Vám můžeme rovnou pomoci se zápisem stanov SVJ na příslušný úřad pod Vaše SVJ. K tomu je ale potřeba počítat ještě navíc s částkou 2 000 Kč za kolky dle sazebníku soudních poplatků, které úřad za zadání stanov vyžaduje!

Do emailu nám pak pošlete své stávající stanovy SVJ (pokud chcete přepracovat a ne tvořit nové stanovy) a můžete rovnou zaslat i případný souhrn bodů, které byste chtěli do stanov implementovat navíc nad rámec zákona. Advokátní kancelář Vám vypracuje návrh, který Vám zašle buď do emailu nebo na uvedenou adresu poštou (během cca 14 dnů) a vy je buď na shromáždění schválíte nebo můžete dále požadovat úpravy. Po oboustranném odsouhlasení pak už jen záleží na objednávce, a jakou možnost jste v objednávce vybrali, a to zda budete chtít stanovy SVJ dle nového OZ na rejstřík vložit dle již vytvořené objednávky nebo tento proces si zajistíte posléze sami.


Objednání - stanovy SVJ dle nového OZ

v souladu s NOZ a možnost objednání domovního řádu. Akční sleva 2000 Kč PRODLOUŽENA do 01.10.2017

 

Co dál

Stačí nám vyplnit níže uvedenou závaznou objednávku. Pokud v objednávce zaškrtnete "Přepracování stávajících stanov SVJ", požádáme Vás o zaslání kopie Vašich stávajících stanov SVJ (doporučujeme), nebo je zkusíme ve Sbírce listin dohledat podle IČa.

Advokátní kancelář Vám následně do 12 pracovních dnů vypracuje návrh, který Vám zašle ideálně do emailu nebo na uvedenou adresu poštou, pokud nepreferujete emailovou komunikaci, a vy je buď na shromáždění schválíte nebo můžete dále požadovat úpravy. Po oboustranném odsouhlasení pak už jen záleží na objednávce a jakou možnost jste v objednávce vybrali, a to zda budete chtít stanovy na rejstřík vložit dle již vytvořené objednávky nebo si tento proces zajistíte posléze sami.

Garance právní správnosti stanov SVJ

Garantujeme Vám právní správnost, v případě jakékoliv právní chyby stanov SVJ, která odporuje NOZ Vám vrátíme peníze.

PROSÍME O PEČLIVÉ VYPLNĚNÍ FORMULÁŘE

Dejte, prosím, pozor při vyplňování objednávkového formuláře na kolonku "Firma". Do tohoto políčka napište název Vašeho společenství vlastníků a do následujícího políčka IČ Vašeho domu.

Nelekněte se, po odeslání objednávky Vám do emailu přijde potvrzení objednávky a ve druhém emailu naleznete zálohovou fakturu, která je ale vystavena na celou částku. NA JEJÍ OKAMŽITÉ ÚHRADĚ NETRVÁME! Chápeme, že hradit celou částku dopředu, když ještě ani nevíte, co se bude dít, by bylo od nás nefér. Stačí nám, když ji uhradíte až po zaslání návrhu stanov od advokátní kanceláře, případně před vložením na rejstřík.

Redakce Praktického rádce pro SVJ: redakce@bmco.cz , 601 222 819

Kontakt:
Redakce Praktického rádce pro SVJ
redakce@bmco.cz

Potřebujete poradit? Zavolejte.
601 222 819

rádce pro SVJ